MS v hokeji 2024 sa blížia a odrazu budú stretnutia minimálne slovenskej reprezentácie sledovať aj státisíce Slovákov, ktorých inak hokej takmer nezaujíma. Nás zaujímalo, komu budú, samozrejme okrem Slovenska, fandiť naši známi.

Asi nikoho neprekvapí, že napriek ovekej rivalite veľa ľudí bude držať palce popri Slovensku aj Česku, s ktorým máme spoločnú minulosť a dodnes sú naše krajiny výrazne prepojené.

„Česku, keďže tam mám niekoľko dobrých kamarátov,“ povedal nám Rado žijúci aktuálne v Trenčíne. „Jasné, že Česku, no trebárs budem rád, ak nevypadne ani ďalší náš sused, teda Poľsko. Sú to naše najbližšie krajiny,“ znela odpoveď jeho kolegu Petra. „Vždy Česku a Slovensku, bodaj by sme boli vo finále, to by bolo niečo,“ jasne odpovedal Tomáš zo Žiliny.

Koľko bodov získa Slovensko v skupine? Takáto je prognóza!

Každopádne, nie každý dopraje úspech práve Česku. Medzi odpoveďami sa niekoĺkokrát objavilo Švédsko, no aj Kanada, Fínsko alebo Švajčiarsko. „Mám rád Švajčiarsko, pretože som tam pár rokov pracoval a ľudia tam majú hokej radi. Myslím, že práve Švajčiari sú hokejovým dôkazom toho, že systematická práca prináša ovocie,“ znela rozvetvená odpoveď Tomáša z Dubnice.

Niektorí povedali, že fandia jedine Slovensku. Veľmi zajímavú odpoveď nám dal Rado z Piešťan: „Nemám konkrétneho favorita, vždy fandím niekomu papierovo slabšiemu. Minulý rok ma fakt potešilo, že dokázali Nemci a hlavne Lotyši získať historické medaily. Preto som fandieval Švajčiarsku, teraz by mohlo trebárs prekvapiť také Dánsko. Ak ale čítam, aké kvalitné súpisky majú mať tento rok favoriti, prekvapení na stupňoch víťazov sa asi nedočkáme.“

Program Slovenska na MS 2024: Kedy a s kým budeme hrať?

Zdroj: Hitky | Foto: IG/hockeyslovakia