Už 6. apríla 2024 sa bude konať 2. kolo prezidentských volieb, v ktorom sa rozhodne o tom, ktorý z kandidátov bude nasledovných päť rokov hlavou našej krajiny. Na rozdiel od minulosti tentokrát jasný favorit nie je.

Bookmakeri mierne favoritujú Ivana Korčoka, no zďaleka to nie je smerodajné. Pred prvým kolom bol favoritom Peter Pellegrini a prehral o viac ako 100 tisíc hlasov.

Teraz to bude zrejme ešte oveľa tesnejšie, pretože hlavne voliči Štefana Harabina, a že ich nebolo málo, budú skôr inklinovať k Pellegrinimu.

Pred viac ako dvomi týždňami, teda ešte pred prvým kolom väčšina z vás očakáva, že prezidentom sa stane Peter Pellegrini.

Každopádne, o veľkej vyrovnanosti hovoria aj posledné dva veľké prieskumy, ktorých výsledky boli opačné.

Z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza, ktorého výsledky odzneli v priamom prenose v úvode veľkej mimoriadne sledovanej predvolebnej debaty oboch kandidátov, by druhé kolo prezidentských volieb vyhral Peter Pellegrini s podporou 50,8 percenta hlasov voličov. Ivan Korčok by získal 49,2 percenta hlasov.

Opačný výsledok ale priniesol prieskum agentúry NMS Market Research pre denník Sme. Druhé kolo prezidentských volieb by podľa neho vyhral pre zmenu Ivan Korčok so ziskom 51,7 percenta hlasov. Peter Pellegrini by teda logicky získal 48,3 percenta hlasov.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/TV Markíza