Prezidentské voľby sú tu o približne dva mesiace a je viac než isté, že budú mimoriadne sledované, očakáva sa aj vysoká volebná účasť a nie je vylúčené, že rozhodovať môžu doslova jednotky percent.

Aj najnovší prieskum, ktory bol vykonaný na vzorke 1015 respondentov agentúrou Focus pre reláciu Na telo v TV Markíza, vyhral Peter Pellegrini. Druhé kolo dokonca o dosť jasnejšie než to prvé.

V prvom kole by až takmer 74% ľudí, ktorí by prišli k voľbám, dalo hlas buď spomínanému predsedovi strany HLAS-SD alebo Ivanovi Korčokovi. Pellegrini by vyhral s 38,1%, Korčok by bol druhý s 35,6%. Tretí Štefan Harabin by získal 10,9% hlasov, štvrtý Ján Kubiš 4,9% a piaty Andrej Danko už len 3,3%. Ostatní kandidáti dostali ešte menej hlasov.

Keďže agentúra už vopred správne predpokladala mená na prvých dvoch priečkach, ľudí sa pýtala aj na to, koho z nich dvoch by volili. Ukázalo sa, že v tom prípade by vyhral Peter Pellegrini so ziskom 54,2%, Ivan Korčok by získal 45,8%. To je teda o niečo vyšší rozdiel ako v predošlom prieskume.

Výsledky volieb budú tesné: Vyhrať by mohla i Zuzana Čaputová!

Zdroj: TV Markíza – Na Telo | Foto: Hitky