Po nádhernej svadbe Kate Middleton aj Meghan Markle sa oči britskej verejnosti upierajú na ďalšiu kraľovskú slávnosť. Vnučka kráľovnej Alžbety II. má svoj veľký svadobný deň, pričom ako nevesta doslova zažiarila!

Veľká Británia miluje kráľovské svadby, čoho dôkazom je enormný záujem verejnosti o sobáš princa Williama s Kate Middleton, ktorá prekvapila šesť mesiacov po pôrode novinkou či nedávna svadba Meghan Markle s princom Harrym. 12. október sa na kráľovskom dvore zapíše do dejín ďalšou svadbou. Vydáva sa totiž vnučka kráľovnej Alžbety II, princezná Eugénia!

Princezná (28) je vnučkou kráľovnej a druhou dcérou princa Andrewa a Sarah Ferguson, vojvodkyne z Yorku. Je tak v poradí deviatou v línii následníctva na kráľovský trón hneď po svojej staršej sestre Beatrice. So svojím manželom Jackom Brooksbankom sa zoznámila pred rokmi počas lyžovačky vo švajčiarskych Alpách a bola to vraj láska na prvý pohľad. Zasnúbili sa v januári tohto roka v Nikarague.

Svadba kráľovského páru sa konala o 11.00 h a všetkých pozvaných privítal silný vietor. Obrad prebehol v Sále svätého Juraja na Windsorskom hrade, rovnako ako u Meghan a princa Harryho. Neskôr sa bude na hrade konať oslava, ktorú pripravila kráľovná Alžbeta pre pozvaných hostí. Pompézny obrad bude pritom hradený zo súkromných financií okrem ochranky, ktorú zaplatia daňoví poplatníci v sume asi 2 milióny libier.

O účasť na svadbe je obrovský záujem a okrem 850 hostí pozvaných priamo na veselicu si kráľovská rodina musela vyberať spomedzi 100-tisíc prihlásených a rozhodnúť, ktorých 1200 zástupcov verejnosti, charít a škôl sa zúčastní svadby v priestoroch kráľovského dvora. Vybraní šťastlivci pritom neváhali prísť už vo štvrtok, aby si tak obsadili čo najlepšie miesta a videli nevestu z čo možno najmenšej vzdialenosti. Medzi prominentnými hosťami nechýbali známe tváre šoubiznisu ako Naomi Campbell, Cara Delevigne, Liv Tyler, Demi Moore, Robbie Williams, Ellie Goulding, Cindy Crawford, David a Victoria Beckhamovci či George a Amal Clooneyovci. Mladomanželom blahoželáme!

Zdroj: bbc.com │ Foto: Instagram, YouTube