Zo sveta hudobného šoubiznisu dorazila ďalšia smutná správa. Vo veku úctyhodných 94 rokov odišiel na večný odpočinok známy skladateľ. Umelec sa počas svojej tvorby zaslúžil aj o vznik hudby, ktorá doprevádzala filmy slávneho Jamesa Bonda.

Vo veku 94 rokov zomrel v pondelok Monty Norman. Podľa informácií BBC sa na jeho stránke uvádza, že skonal po krátkej chorobe. Hudobný skladateľ sa narodil v Londýne, pričom už ako 16-ročný dostal svoju prvú gitaru. Počas mladých rokov účinkoval vo viacerých kapelách či v programoch s komikom Bennym Hillom.

Neskôr začal písať piesne pre rockerov ako Tommy Steel alebo Cliff Richard, no tvoril aj hudbu pre muzikály. K obrovskému obratu v jeho kariére došlo v roku 1962, keď ho producent Albert Broccoli požiadal o zloženie piesne k prvému filmu o Jamesovi Bondovi. Zvučka zožala taký úspech, že bola napokon použitá vo všetkých 25 bondovkách. Neskôr John Barry jeho zvučku prerobil, a keď sa viacerí domnievali, že práve Barry je pôvodným autorom skladby, dal Norman záležitosť na súd, kde uspel a získal 30-tisíc libier. Pred pár hodinami zarmútila Slovensko správa o úmrtí známeho spisovateľa a dramatika.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: YT/Sky News Australia