Celé Slovensko len pred okamihom zdrvila správa o úmrtí jedného z najobľúbenejších domácich umelcov, herca a producenta Andyho Hryca. Okrem neho však práve 31. januára odišiel na večny odpočinok aj český hudobník Ladislav Štaidl, bývalý partner speváčky Ivety Bartošovej.

Koniec januára sa navždy zapíše do čiernej kroniky nielen slovenskej, ale aj českej šoubiznisovej scény. Vo veku 75 rokov navždy odišiel hudobník a skladateľ Ladislav Štaidl, ktorý prehral svoj boj s ochorením Covid-19. Pre vážne problémy ho 7. januára odviezol syn Arthur (24) do nemocnice, kde ostal hospitalizovaný na ARE a, žiaľ, v nedeľu v ranných hodinách ráno tu ochoreniu podľahol.

„Viem, že na smrteľnej posteli ešte neleží. Vyhrabe sa z toho. Otázka je, za akú cenu. Určite ale ešte žije,“ uviedla pred pár dňami jeho exmanželka Áňa Štaidlová pre portál Expres.cz. Uznávaný hudobník, ktorý po sebe zanechal synov Arthura, Jiřího a dcéry Janu a Karolínu, spolupracoval počas svojej kariéry s najväčšími hudobnými esami domácej scény. Jeho texty spieval Karel Gott, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Iveta Bartošová či Dalibor Janda. K najznámejším skladbám z jeho pera pritom patrili hity Trezor, Kávu si osladím, Odnauč se říkat ne, Dám dělovou ránu, Jsou dny kdy svítá o něco dřív, Mží ti do vlasů. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Blesk.cz, Expres.cz | Foto: YouTube