Len pred pár hodinami zarmútila fanúšikov smutná správa o úmrtí českého herca z komédie Byl jednou jeden polda II., no už prichádza ďalšia. Vo veku 82 rokov zomrel známy český režisér, ktorý sa podpísal pod legendárnu filmovú sériu Básnici.

Vo veku 82 rokov zomrel známy český režisér Dušan Klein. Rodák zo slovenských Michaloviec mal podľahnúť dlhotrvajúcej chorobe, pričom smutné správy potvrdil televízii Nova jeho syn. „Otecko, bohužiaľ, v nedeľu okolo siedmej večer nečakane zomrel. Dlhodobo bojoval s vážnou chorobou,“ uviedol.

Klein sa podpísal ako režisér aj scenárista pod známu filmovú hexalógiu Básnici. Prvý diel Ako svet prichádza o básnikov vznikol v roku 1982, posledná časť Ako básnici čakajú na zázrak v roku 2016. V televíznej tvorbe má na konte aj známy seriál Ulica či filmy ako Dobrí holubovia sa vracajú, Vážení priatelia alebo Svadba na bojovom poli.

Režisér ako malé dieťa zažil kvôli židovskému pôvodu koncentračný tábor Terezín. Filmovú réžiu napokon vyštudoval na FAMU a od 70. do 90. rokov pôsobil v pražských štúdiách Barrandov. Zanechal za sebou manželku Silveru a dvoch synov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tn.nova.cz │ Foto: FB/ČTK