Zo sveta českej kinematografie dorazila smutná správa. Vo veku 80 rokov zomrel ešte začiatkom roka 2022 český herec, ktorý si zahral aj v kultovej komédií Byl jednou jeden polda II. Len pred pár hodinami pritom svet zasiahla aj smrť populárneho herca z obľúbeného sitkomu

Vo veku 80 rokov zomrel začiatkom januára český herec Viktor Vrabec. Umelec počas svojej filmovej kariéry stvárnil viaceré postavy vo filmoch aj seriáloch. Medzi najznámejšie však patrí jeho postava záporáka po boku majora Majsnera v kultovej komédií Byl jednou jeden polda II.

Zahral si však aj v Dobrodružstve kriminalistiky, Chlapcoch a chlapoch, Náhrdelníku alebo v seriáli Hriechy pre pátera Knoxa. Smutnú správu o jeho úmrtí 2. januára zverejnilo na sociálnej sieti Divadlo pod Palmovkou: “Jeho herectvo sa vynikajúcim spôsobom uplatnilo v drámach a charakterových rolách, ale tiež v komédiách, a to ako klasického, tak i moderného repertoáru.

V divadle sa Viktor Vrabec prepožičal postavám ako Don Juan v Moliérovom Don Juanovi, Angelo v Shakespearovom Oko za oko či Kráľ v Shakespearovom Tragickom príbehu Hamleta. “Česť jeho pamiatke!” odkázalo divadlo na záver po vymenovaní celej rady predstavení, v ktorých herec účinkoval.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj Foto: FB/Divadlo pod Palmovkou