Richard Raši podal pred pár dňami trestné oznámenie na neznámeho páchateľa kvôli podozreniam s nelegálnym nakladaním s biologickým odpadom po testovaní. Krátko na to zareagoval Jaroslav Naď, ktorý zas odhalil biznis Rašiho sesternice.

Po plošnom testovaní predstúpil pred novinárov Richard Raši (Hlas), ktorý oznámil, že podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Oznámenie má súvisieť s infekčným biologickým odpadom, s ktorým sa podľa jeho slov nakladalo v rozpore so zákonom. Na jeho vážne obvinenia zareagoval súčasný minister obrany Jaroslav Naď, ktorý tvrdí, že všetko prebehlo v súlade so zákonom:

Aha, už chápem, prečo je pán Richard Raši odborníkom na bioodpad. Hovorím si, prečo je ten Raši taký zaťažený na tému bioodpadu, keď každému súdnemu človeku je jasné, že bude zlikvidovaný v súlade so zákonom a je zabezpečený tak, aby nehrozilo nič ľuďom, zvieratám či životnému prostrediu. A potom som to pochopil,“ píše Naď, ktorý upozornil na košickú firmu AGB ekoservis, ktorá od roku 2011 uzavrela s viacerými nemocnicami zmluvy na likvidáciu bioodpadu za viac ako 4 milióny eur. Táto firma, ktorej sa malo dariť najmä v čase vlády Smeru, má podľa jeho slov patriť pani Palčíkovej, a teda Rašiho sesternici.

Nuž, pán Raši, dať biznis ako hrom sesternici z našich štátnych nemocníc, ktoré, samozrejme, aj pod vašim vedením ministerstva zdravotníctva krachovali, to by bolo naozaj odporné. Jednoducho by to bola taká odporná zlodejina, aké sa v Smere robili na dennom poriadku, všakže… Mafia s názvom SmeroHlas musí naozaj byť veľmi zúfalá, keď sú toto ich najväčšie témy na tlačovky a trestné oznámenia,“ dodáva Naď.

Následne zareagoval na sesternicin biznis aj samotný Raši: „Trestné oznámenie som nepodal preto, aby som vytočil nejakého ministra Naďa, ale preto, že niekto tu v rozpore s legislatívou nakladá s nebezpečným odpadom z pochybného celoplošného testovania. A to nie je len v rozpore so zákonom, ale môže to byť aj nebezpečné. Pre nás všetkých! Čo sa týka podnikania mojej príbuznej, podniká asi od roku 2006 a absolútne nič podozrivé ani nemorálne na tom nie je… Väčšinu zákaziek vyhrala cez elektronické trhovisko a elektronické aukcie. O jej podnikaní veľa neviem a ani sa nezaujímam,“ uvádza okrem iného Raši. Len nedávno pritom vznikol ruch okolo Petra Žigu (Hlas), ktorý mal podľa výpovede Makóa mať záujem na zastavení vyšetrovania prostredníctvom Bödöra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO, Richard Raši │ Foto: Facebook/Richard Raši