Okolo poslanca Hlasu a niekdajšieho smeráka Petra Žigu, ako aj okolo jeho synovca Štefana Žigu, sa vynorili nové informácie. Slobodník vypovedá, že Bödör mal zobrať 50-tisíc eur a zabezpečiť u vyšetrovateľa, že sa nebude riešiť prípad karuselového podvodu.

Okolo poslanca Hlasu a bývalého ministra Petra Žigu, no aj jeho synovca Štefana Žigu, sa vynárajú nové znepokojujúce informácie. Synovec politika mal byť len nedávno obvinený a stíhaný na slobode z karuselových podvodov, ktoré sa ešte v roku 2016 zamietli pod koberec. O veci má vypovedať obvinený exriaditeľ Národnej jednotky finančnej polície Bernard Slobodník, ktorý tvrdí, že Bödörovi bolo zaplatené 50-tisíc eur za to, že vybaví stopnutie vyšetrovania.

Podľa informácií DenníkaN mal vyšetrovanie viesť Kučerka, ktorý patril pod Slobodníka. Kučerka mal povedať, že do podvodu je zapojená aj firma mladého Žigu a nasledovalo stretnutie Slobodníka, Kučerku, Bödöra a Petra aj Štefana Žigovcov v bratislavskom hoteli. Keď napokon o nejaký čas potvrdil Slobodník, že vec vybaví, Bödör mu odovzdal 50-tisíc eur, ktoré mali na polovicu putovať do rúk Slobodníka a Kučerku. Vec mal podľa vypovedajúceho vybavovať aj poslanec Hlasu Peter Žiga.

Práve on pred chvíľou pre RTVS uviedol, že žiadne vyšetrovanie nikdy neovplyvňoval. Denníku N sa ale na vlastné oči naskytol pohľad na Petra Žigu a Slobodníka 23. júna 2020, keď disciplinárna komisia riešila Dobroslava Trnku. Dvojku mali zahliadnuť v bratislavskej reštaurácií v Starom Meste. Pred časom, keď na poslanca podala trestné oznámenie obvinená Jankovská, uviedol, že netuší, čoho sa jej oznámenie môže týkať. Po ustanovujúcom sneme strany Hlas sa navyše Žiga neobjavil na žiadnej podpredsedníckej stoličke a politológ si myslí, že za tým môžu byť práve jeho obavy z návštevy NAKA.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: denníkn.sk, RTVS │ Foto: Facebook/Peter Žiga, YouTube/SME