Televízia Markíza má dlhé roky status najsilnejěj komerčnej slovenskej televízie. Šokujúca udalosť v obľúbenej relácii Na telo ale poriadne otriasa základmi spravodajstva.

Moderátor Michal Kovačič v priamom prenose povedal, že na pracovisku sa stratila sloboda prejavu. To je ale niečo, s čím vedenie televízie absolútn nesúhlasí.

„Boj o podobu spravodajstva televízie Markíza prebieha už celé mesiace, čelíme tlakom nielen od politikov, ale aj od vlastného vedenia. Pokusy o cenzúru v diskusiách sa začali hneď začiatkom roka a dennodenným tlakom krátko nato čelili aj Televízne noviny,“ vyjadril sa Kovačič v Na telo, o čom sme už písali.

„Zneužitie živého vysielania zamestnancom televízie, ktorý dostal od vysielateľa dôveru, je najhrubším porušením povinností, akých sa môže dopustiť. TV Markíza je presvedčená, že žiadne médium nemôže takéto konanie tolerovať,“ znie jedno z vyhlásení televízie, ktorej vedenie začalo ihneď konať. Možno ale nečakalo, že by sa desiatky zamestnancov skutočne otočili televízii chrbtom a postavili za slová obľúbeného moderátora, teda ich kolegu.

Televízia má ale záložné plány a nemieni skloniť hlavu. Aspoň to tak v túto chvíľu vyzerá.

„Markíza môže vysielať aj z Prahy a okrem toho sa môže skrátiť aj večerné spravodajstvo o polovicu,“ prezradil webu Čas.sk údajne dobre informovaný zdroj zo Záhorskej Bystrice, kde Markíza sídli. Môže totižto rátať s technickou pomocou sesterskej televízie Nova, ktorej sídlo je v Prahe.

Kde je pravda a ako táto nevídaná situácia dopadne, budeme naďalej monitorovať.

Očakávaná reakcia na výstup Kovačiča je tu: Markíza … !

Zdroj: Cas.sk | Foto: IG/Markíza