Michal Kovačič je verejnosti známy ako dlhoročný moderátor politickej relácie Na telo, ktorá mávala vysokú úroveň i sledovanosť. Niekedy sa síce ľuďom zdalo, že akoby “nadŕžal” jednej strane. Relácia, ako je známe, dostáva stopku.

A Michal Kovačič sa, ako ste už asi postrehli, v priamom prenose rozhodol vystúpiť so svojim názorom, v ktorom obvinil televíziu a jej vedenie z dlhodobých pokusov o cenzúru v diskusiách i v Televíznych novinách. Od začiatku roka podľa jeho slov mali čeliť cenzorským snahám šéfov televízie, čo však generálny riaditeľ Markízy Peter Gažík odmieta.

Reakcia televízie na seba nenechala dlho čakať.

„Bez ohľadu na okolnosti, podstatný je práve spomínaný fakt, že moderátor zneužil vysielací čas na prezentovanie osobných názorov, čo je v rozpore so zákonom o mediálnych službách a etickým kódexom novinára. Preto sme pristúpili k okamžitému prerušeniu vysielania relácií Na telo a Na telo PLUS. Ako manažment, ktorý je zodpovedný za účinnú kontrolu nad vysielaním, sme ani nemali inú možnosť,” povedal generálny riaditeľ Markízy Peter Gažík na slová, ktoré sa rozhodol Michal Kovačič prezentovať.

Markíza plná zmien? Veľké prekvapenie má byť na svete!

Zdroj: Cas.sk | Foto: IG/Markiza