Vzťahy medzi Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim sa zdajú byť aktuálne napäté. Hoci šéf Smeru vyzýva lídra Hlasu k vzájomnej spolupráci pred voľbami i po nich, Pellegrini to odmieta. O vzťahu dvoch politikov a expremiérov teraz prehovoril Andrej Danko.

Po tom, čo si Pellegrini založil vlastnú stranu Hlas, opustil Smer spolu s ďalšími známymi tvárami. Fico mu následne odkazoval rôzne nelichotivé odkazy, no zdá sa, že pred voľbami zmenil rétoriku a svojho niekdajšieho ministra pozýva za jeden okrúhly stôl k diskusii. Verí totiž, že by po voľbách dokázali zostaviť pevnú koalíciu.

Šéf Hlasu ale tejto myšlienke nie je naklonený a tvrdí, že sa s Ficom hodnotovo rozišiel, pričom si nedokáže predstaviť ďalšiu spoluprácu so svojím niekdajším šéfom. Fico ale naďalej na diskusii trvá, aj keď Pellegrinimu odkázal, že ak by ho našli o 5-tisíc rokov neskôr ako mamutie mláďa, na čele by mal nápis Smer.

O tom, aký vzťah je v skutočnosti medzi politickými rivalmi, prehovoril Andrej Danko. Bývalý predseda parlamentu v relácii Plusky Karty na stôl pritom v poslednom čase Fica otvorene podporuje a rovnako sa zastáva aj jeho petície o referende. “Chcel som vytvoriť s Hlasom a Smerom komunálny blok, ktorý by bol skúškou na to, aby sme uspeli v parlamentných voľbách,” uviedol. Potvrdil však, že situácia je napätá: “Peter Pellegrini, žiaľ, má tak napätý vzťah s Robertom Ficom, že nie je možné ich dostať k jednému stolu. Čo ma veľmi mrzí,” dodal. Či sa tak napokon stane, ukáže až čas.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/Televízia TA3, Dennikn N