Počas Veľkej noci došlo medzi Igorom Matovičom a Milanom Lučanským k otvorenej prestrelke, keď začali v priebehu cestných kontrol vozidiel vznikať rozsiahle kolóny. Lučanský teraz zvažuje dobrovoľný odchod z funkcie, pričom prezradil slová, ktoré mu mal adresovať Igor Matovič.

Na Veľkú noc si mnohí tento rok spomínajú aj vďaka rozsiahlym kolónam, ktoré sa začali tvoriť na cestách kvôli policajným kontrolám. Igor Matovič v tejto neľahkej situácií všetko zhodil na policajného prezidenta Lučanského: “Bláznovstvo… A pán policajný prezident Lučanský má čo vysvetľovať,” vyjadril sa vtedy. Vysvitlo však, že inštrukcie kontrolovať každý jeden automobil prišli po dohode z ministerstva vnútra.

Hoci je “kauza” už úspešne za nami, policajný prezident, ktorý sa nedávno vyjadroval aj k novej komunikácií medzi Vadalom a Troškovou, sa k nej predsa len rozhodol vrátiť. Pre Nový Čas prezradil, že Matovič mu po Veľkej noci adresoval nečakané slová: “Po tých nešťastných výstupoch, čo boli ku mne aj zo strany premiéra, tak následne na krízovom štábe sa mi premiér ospravedlnil. Dodal, že by očakával, aby som ich do budúcna na takéto veci upozornil, keďže som v tejto brandži profesionál,” odhalil.

Dodal však tiež, že na nebezpečenstvo takéhoto pokynu vopred upozorňoval: “Ja som bol ticho, nechcel som povedať, že som na to upozorňoval, ale nikto ma nepočúval,” dodáva. Aktuálne zvažuje aj dobrovoľný odchod z funkcie. Práve k tomuto kroku sa priklonil pred pár dňami v Rádiu Expres aj samotný Matovič, ktorý ale necháva definitívne slovo a výber na Romanovi Mikulcovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Televízia JOJ