Je to len pár hodín, čo sa na verejnosť dostala poburujúca komunikácia odsúdeného Antonína Vadalu a exporadkyne Márie Troškovej. Prezident Policajného zboru Milan Lučanský ale dodáva, že správy sú súčasťou ešte čohosi väčšieho!

Komunikácia medzi Vadalom a Troškovou konečne uzrela svetlo sveta pred niekoľkými hodinami. Dvojica sa v nej hádala kvôli osobným nezhodám a ukončeniu vzťahu, no dohadovala sa aj na tom, koho dosadiť na čelo Colného úradu v Michalovciach. Trošková sa navyše obávala sledovania zo strany SIS a tvrdila, že je evidovaná v mafiánskych zoznamoch ako biely kôň.

Po prevalení obsahu ich rozhovorov sa nechcel k veci vyjadrovať predseda strany Smer-SD Robert Fico, no do reči nebolo ani ostatným členom. Najnovšie sa rozhodol prehovoriť prezident Policajného zboru Milan Lučanský, ktorý súhlasí so stanoviskom ministra vnútra Romana Mikulca a mali by teda preveriť každé podozrenie. Zároveň dodal, že sa mu nepáči nedostatočný postup v prípade zaistenia Vadalovho telefónu.

Som však rozhorčený zo situácie, keď elitný tím mal zaistené telefóny z domovej prehliadky u Vadalu z roku 2018 a nedal ich riadne zanalyzovať. To znamená, že my v roku 2020 nevieme presne povedať, čo všetko je obsahom týchto dát. Dal som preveriť Odboru kontroly Prezídia PZ, či došlo k pochybeniu a budem sa pýtať, kde a prečo nastala prvotná chyba, ktorá sa ťahala až doteraz,” uviedol. Zároveň dodal, že komunikácia dvojice má byť súčasťou obrovského nezanalyzovaného balíka dát, v ktorom sa má nachádzať aj komunikácia Vadalu s údajným agentom. Sľubuje však, že prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ, ktorý spolupracuje aj s Talianskom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky │ Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Televízia Markíza, Facebook