Obľúbenú politickú reláciu televízie JOJ Na hrane od septembra 2020 moderuje Jana Krescanko Dibáková. Komunikácia s politikmi nie je jednoduchá a množstvo divákov netuší, čo predchádza duelu, ktorý sa natáča v priamom prenose. Moderátorka tak musí byť neustále v strehu.

Jana Krescanko Dibáková sa stala tvárou relácie Na hrane a najnovšie aj projektu Analýzy Na hrane. Dostať však do štúdia dvoch politikov s rôznymi názormi nie je vôbec jednoduché. Niektorí hostia chcú mať vlastný mediálny priestor. ,,Ak by sme to v diskusných reláciách umožnili, otvorili by sme Pandorinu skrinku a politici by chceli chodiť už iba sami,“ povedala v rozhovore pre magazín Šarm.

Politická reportérka prezradila, že medzi niektorými poslancami sú veľké konflikty a práve z tohto dôvodu neraz odmietnu televíznu debatu. V štúdiu sa totiž nevedia vystáť. V inom prípade sa politici dožadujú oponenta s dostatočne vysokou funkciou. Podľa slov jojkárky sa im v minulosti stala situácia, keď podpredseda parlamentu odmietol viesť diskusiu s radovým poslancom.

Málokto vie, že pozvaní hostia sedia pred natáčaním spolu v zasadačke, pričom je im ponúknuté občerstvenie, minerálka či káva. 39-ročná blondínka neskrýva fakt, že niekedy by sa dala atmosféra krájať. Po priamom prenose si väčšina politikov ešte chvíľu posedí v zasadačke, no neurobia to všetci. ,,…politici, ktorí sú konfliktnejšieho razenia a nemajú pocit, že so súperom alebo so mnou chcú vydržať ešte päť minút na jednom mieste, odchádzajú okamžite zo štúdia. Tak to urobil napríklad Robert Fico alebo aj Igor Matovič. Ale väčšinou politici pár minút ostanú, až potom sa vzdialia,“ opísala zákulisie politických debát.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sarm.pluska.sk  |  Foto: TV JOJ, FB/Na hrane TV JOJ