Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade s plánom zasiahnuť do fungovania politických diskusií. Televízne relácie by tak boli značne obmedzené pri výbere hostí, čo minister financií považuje za správne a korektné. Rázny nesúhlas prejavila jedna z jojkárskych moderátoriek, ktorá si rozhodne nedá diktovať, kto sa objaví v jej relácii.

Je viac ako zrejmé, že Matovič má čoraz väčší strach z Petra Pellegriniho, ktorý každým dňom získava viac voličov na svoju stranu. Šéf strany OĽaNO sa tak rozhodol na koaličnej rade prísť s radikálnym nápadom. Po novom by sa totiž v televíznych diskusiách objavovali iba poslanci strán, ktoré riadne prešli parlamentnými voľbami.

Minister financií je totiž presvedčený, že predseda strany Hlas-SD má obrovský priestor v televízii. Podľa jeho slov sa “niekto“ rozhodol, že sa bývalý smerák stane novým premiérom. Snaha zbaviť sa politického súpera neunikla ani Jane Krescanko Dibákovej. ,,Takto, priatelia. Ktokoľvek príde s nápadom regulovať politické diskusné relácie v televíziách s celoslovenskou pôsobnosťou, je nebezpečný,“ napísala na sociálnej sieti.

Moderátorka diskusnej relácie Na hrane neváhala a v poslednej epizóde zverejnila aj špeciálnu informáciu pre Matoviča. Známa blondínka vysvetlila, že Veronika Remišová bola naposledy pozvaná do relácie 11. novembra 2021 a Peter Pellegrini diskutoval s Dibákovou presne 17. marca. ,,Takže nie je to tak často, ako by sa zdalo. Zároveň musím povedať, že nám naozaj výber týchto hostí neurčoval žiaden oligarcha,“ oznámila divákom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TV JOJ  |  Foto: FB/Na hrane TV JOJ, Igor Matovic