V pondelok (4. júla) v popoludňajších hodinách došlo v Banskobystrickom kraji k fatálnemu nešťastiu. Je zarážajúce, že podobný prípad sa udial aj pred pár týždňami, keď z okna na treťom poschodí vypadlo iba 6-ročné dievčatko. Momentálne sa detailmi nehody zaoberajú muži zákona.

K nešťastiu došlo v Lučenci na Vajanského ulici v jednom z bytových domov. 7-ročný chlapec sa hral vo svojej detskej izbe, keď si v osudný moment sadol na okenný parapet a oprel sa o sieťku proti hmyzu, ktorá sa napokon uvoľnila. Dieťa vypadlo zo 6. poschodia, pričom spadlo z výšky 14,5 metra.

Školák dopadol na striešku nad vchodom paneláka a následne na dlažbu. Momentálne nie je známe, kde sa v osudný moment nachádzali rodičia, no sedieť na zemi ho našla jeho matka. Chlapec bol okamžite prevezený do nemocnice s viacerými zraneniami.

Nehodou sa už zaoberá polícia, ktorá pre citlivosť prípadu nechcela zverejniť ďalšie informácie o vyšetrovaní. Muži zákona však stihli podať trestné stíhanie na rodičov pre ublíženie na zdraví. Dieťaťu totiž zrejme nebola venovaná dostatočná pozornosť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: rimava.sk  |  Foto: FB/ZAMED, Polícia SR