Smutný prípad sa odohráva v týchto dňoch v americkom Texase. Len 11-mesačné dievčatko bojuje v nemocnici o život, no vedenie spolu so súdom rozhodlo o jej odpojení od prístrojov. Rodina je z tohto kroku zdrvená.

Len 11-mesačná Tinslee Lewis z Texasu bojuje od predčasného narodenia o svoj život po diagnostikovaní srdečného defektu, pľúcnej choroby a chronického vysokého tlaku. Bábätko je pripojené na prístroje, ktoré ho udržiavajú nažive, no každým dňom sa jej bolesť zväčšuje. Nemocničná komisia spolu s vedením rozhodla, že najlepšie bude Tinslee od prístrojov odpojiť a ukončiť tak jej trápenie.

Predpovede lekárov totiž hovoria o tom, že stav dievčatka sa bude len zhoršovať a dávajú jej ešte ďalších šesť mesiacov utrpenia, kým poslednýkrát vydýchne. Mama bábätka Trinity sa preto rozhodla dať celú vec na súd, ktorý ale potvrdil slová špecialistov. Žena je zo slov súdu zdrvená: “Som frustrovaná, lebo každý na súde by chcel viac času, keby bola Tinslee ich dieťaťom,” tvrdí podľa DailyMail.

Rodina naďalej požaduje, aby dali dievčatku ešte trocha času. Nemocnica súhlasila, že Tinslee bude žiť ešte 7 dní, kým príde súdne rozhodnutie. Vedenie pritom oslovilo ďalších 20 zdravotníckych zariadení, či by boli ochotní dieťa liečiť, no všetci sa zhodujú, že ďalší postup je zbytočný a bábätko trpí deň čo deň. Mama Tinslee by však chcela mať právo byť jedinou, kto rozhodne o živote svojej dcérky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: Twitter, YouTube/CBSDFW