Vo štvrtok večer odvysielala televízia Markíza silný dokument o živote a zavraždení novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny. Tento zločin spustil na Slovensku obrovské zmeny, no niektorí diváci napriek tomu dokument skritizovali. Táto Slovenka im ale svojím komentárom zatvorila ústa…

Štvrtkový večer na Markíze patril mrazivému príbehu života a zavraždenia skvelého novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny, ktorých vrah chladnokrvne zastrelil priamo v ich dome. V dokumente odzneli názory a vyjadrenia množstva ľudí, vrátane Jánových kolegov. Fakty striedali emotívne výpovede rodičov zavraždeného páru a autenticky pôsobiaca rekonštrukcia ohavnej vraždy. Celý dokument si môžete pozrieť >>> TU <<<.

Po silnom dokumente o vražde investigatívneho novinára sa napriek tomu našli Slováci, ktorým sa zdá, že by sa tento príbeh mal prestať medializovať a propagovať. Na komentáre typu “koľko mladých ľudí zomiera na Slovensku” či “čo vlastne také dokázal”, sa ozvala naštvaná pani Ľubka, ktorá všetkým hejterom zatvorila ústa svojím vyjadrením:

Schválne som si išla prečítať komentáre k tomuto príspevku a k ďalším, ktoré s touto tematikou súvisia. Popravde, ani som nečakala nič iné ako tu vidím. 80% nenávistných komentárov, mudrovačiek a podobných intelektuálne obmedzených reakcií. To naozaj ste tu schopní písať o tom, že čo pre Slovensko Ján Kuciak spravil? Nechceli ste sa rovno opýtať, čo pre vás spravil? Lebo tak to vyznelo (a je mi jasné, že myslíte len na seba). Čiže ak nejaká aktivita druhého človeka nemá dopad na zvýšenie vašich miezd, tak to nepovažujete za podstatné ale za zbytočné. A komentáre typu: veď nič nedokázal, máme aj tak nízke mzdy, chlieb aj tak lacnejší nebude a podobne…Viete, čo to o vás hovorí? Len to, že ste tak isto zamilovaní do peňazí ako tí, ktorí sa tejto vraždy dopustili od objednávateľa až po všetkých tých, ktorí sú do toho zapletení. Môžete sa hanbiť. Otázka na vás: čo ste vy preto spravili, aby vám bolo lepšie? Aby sa vám zvýšili mzdy? Aby sa vám zlepšila kvalita života? Vedzte, že primitívne komentáre na sociálnych sieťach vám nič nepomôžu. Možno by Ján Kuciak dokázal pre Slovensko niečo spraviť, ak by mal na to príležitosť a viac času, čo mu bohužiaľ nebolo dopriate. Pre starších občanov, čo to komentujú podobne ako som už spomenula…taktiež sa zamyslite nad tým, čo ste pre to urobili počas svojho produktívneho života aby sa vaše deti, vy a vnúčatá tu na Slovensku mali lepšie? Pokora a úcta vám asi nič nehovorí. Tak ak Vám toto chýba, aspoň zdvihnite svoje zadky a choďťe urobiť to, čo VY považujete za správnejšie a lepšie, čo Slovákom zlepší životnú úroveň. Som veľmi zvedavá, ako budete úspešní…takto sa určite niekam ako krajina posunieme.. ,” znejú jej ostré slová, ktoré si vyslúžili desiatky lajkov na sociálnej sieti. A aký je váš názor?

Zdroj │ Foto: TV Markíza, Facebook