Vyzerá to tak, že výrobca výživového doplnku pod privátnou značkou DM drogérie sa akosi prerátal. Česká inšpekcia totižto namerala v jeho zložení podstatne menšie množstvo vitamínu D ako je uvedené na etikete. 

Výsledok potvrdili českí inšpektori na základe kontroly výrobkov. Ide o výživový doplnok Calcium 600 s vitamínmi D a K. Ten predáva sieť DM drogerie markt pod vlastnou značkou Das gesunde Plus. Ako uvádza etiketa, na doplnenie celodennej odporúčanej dávky príslušného vitamínu je potrebné užiť jednu kapsulu za deň. Výsledky úradnej kontroly však poukázali na niečo iné.

„Výrobok obsahoval takmer o polovicu menej vitamínu D než bolo uvedené na obale,“ informovala česká inšpekcia. V jednej kapsuli sa nachádzalo približne 2,5 mikrogramu vitamínu D. Pôvodná dávka má obsahovať 5 mikrogramov. Táto dávka teda pokryla iba polovicu odporúčanej dávky.

Potrebné je preto dať si pozor na uvedené výživové doplnky, ktoré sú označené výrobnou šaržou: 011614 s dátumom minimálnej trvanlivosti: 06/2019. Tieto výrobky sieť drogérií ponúkať nemôže. DM-ka sa pokute nevyhne, nakoľko uvádzanie nesprávnych údajov na etiketách je považované za hrubé porušovanie predpisov a zavádzanie spotrebiteľa.

Mohlo by vás zaujať: LIDL sa postaral o poriadny rozruch: Ľudia sa za TÝMTO tovarom išli doslova pozabíjať!

Zdroj/Foto: szpi.gov.cz, potravinynapranyri.cz, gazduj.etrend.sk | Ilustračná foto: commons.wikimedia.org