Avizovaný prudký nárast trhových cien elektriny a plynu v slovenských domácnostiach v roku 2022 výrazne ovplyvňuje aj podnikanie dodávateľov týchto komodít. Potvrdzuje to aj najnovšie vyhlásenie jednej z firiem, ktorá v našej krajine oficiálne končí.

Spoločnosť Slovakia Energy momentálne poskytuje svoje služby viac ako 300-tisíc zákazníkom. Rastúce ceny energií vrátane štátnych regulácií však dohnali dodávateľa k prehodonoteniu svojho podnikania. Napokon bola na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) podaná žiadosť o odňatie licencií na obchod s elektrinou a so zemným plynom, ktorá bola schválená.

Podľa konateľa firmy Jiřího Písaříka už teraz nedokážu pokrývať náklady a situácia by sa nemala zlepšiť ani v budúcom roku. Plánované investovanie do ďalšieho rozvoja firmy je momentálne nereálne a napokon muselo dôjsť k vráteniu licencie. ,,Za aktuálnej situácie, ktorá sa deje na trhu, keď nemáme cenovú politiku vo svojich rukách, sme, bohužiaľ, nenašli spôsob, ako ďalej fungovať,“ vysvetlil Písařík.

Zákazníci sa nemusia obávať, že by zostali náhle bez energie. Spoločnosť im však odporúča, aby ukončili zmluvu a prešli k dodávateľovi, ktorého si vyberú. Ak tak neurobia, v období troch mesiacov od ukončenia podnikania firmy sa o nich postará tzv. dodávateľ poslednej inštancie. Toto právo má vznikať každému klientovi priamo zo zákona.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: urso.gov.sk  |  Foto: Pixabay, FB/Slovakia Energy