Dodávateľ Slovakia Energy KONČÍ: Zákazníci majú tri mesiace, aby…!

Dátum:

Pred pár dňami sme vás informovali o jednom zo slovenských dodávateľov elektriny a plynu, ktorý ukončil svoje podnikanie. Svoje služby však poskytuje viac ako 300-tisíc zákazníkom, ktorí budú musieť v dohľadnej dobe urobiť dôležité rozhodnutie.

Spoločnosť Slovakia Energy požiadala Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) o odňatie licencie na obchod s elektrinou a zemným plynom, ktorá bola schválená. Podľa konateľa firmy Jiřího Písaříka už viac nedokázali pokrývať náklady a rastúce ceny energií vrátane štátnych regulácií, ktoré boli poslednou kvapkou.

Viac ako 300-tisíc klientov tak má tri mesiace na to, aby si vybrali nového dodávateľa elektriny a plynu. Ak tak neurobia, automaticky sa presunú pod tzv. dodávateľa poslednej inštancie. Konkrétne ide o Slovenský plynárenský priemysel a.s. a Západoslovenská, Východoslovenská alebo Stredoslovenská energetika podľa trvalého bydliska.

Mnohí zákazníci sa však obávajú, že ich zmena dodávateľov bude stáť vysoké poplatky. Nie je to však tak. „Za prechod k novému dodávateľovi ani za prevod k DPI nebude naša spoločnosť uplatňovať žiadne sankcie. Konečné vyúčtovanie vám vystavíme najneskôr do 4 týždňov odo dňa prijatia podkladov od príslušného prevádzkovateľa distribučnej sústavy,“ oznámila Slovakia Energy na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slovakiaenergy.sk  |  Foto: FB/Slovakia Energy, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...