Uplynulý piatok avizoval Pavel Kiseľ z Únie fitness centier Slovenska, že v prípade, ak sa zástupcovia posilňovní nedohodnú s vládou aspoň na rokovaniach ohľadom otvorenia ich prevádzok, v pondelok o 6:30 dôjde k protestom. Tie naplánovali na diaľnici v smere do Bratislavy na úseku Zeleneč až Triblavina.

Koncom uplynulého týždňa oznámili zástupcovia fitness centier, že v pondelok 25. mája uskutočnia ostrý protest voči skutočnosti, že 2 300 prevádzok, ktoré vytvárajú 20-tisíc pracovných príležitostí, je neustále zatvorených. Vládu Igora Matoviča vyzvali k súčinnosti a aspoň rokovaniu, pričom zdôraznili, že v tomto prípade štrajk a blokádu diaľnice zrušia.

Premiér tak poslal iba pred pár hodinami “svalovcom” prostredníctvom sociálnej siete odkaz, ktorým ich hnev aspoň čiastočne schladil. Ako uviedol, otvorenie ich prevádzok neodporučili uplynulý pondelok epidemiológovia a predmetnej otázke sa majú opätovne venovať práve dnes. “V pondelok od 10 hodiny je, minulý pondelok dohodnuté, zasadnutie konzília a mimo iných kopu tém – ako uvoľnenie podmienok pre reštaurácie, kiná, divadlá, hranice, detské denné stacionáre… budú riešiť aj otázku možného otvorenia fitiek a ostatných vnútorných športovísk,” odkázal Matovič, ktorý ako poznamenal, konal len na základe rozhodnutia konzília špičkových slovenských odborníkov.

Ako tiež dodal, blokovaním diaľnice bude ublížené len nevinným ľuďom, ktorým znemožnia byť načas v práci. “Blokáda diaľnice spôsobí, že predložím návrh zákona, ktorý takúto činnosť bude považovať za trestný čin, tak, ako je to v iných civilizovaných krajinách. Nemôže si viac niekto myslieť, že obmedzovaním slobodného pohybu iných a braním si za rukojemníkov nevinných ľudí, bude beztrestne získavať pre seba akékoľvek výhody,” dodal tvrdo premiér.

V nočných hodinách sa “svalovcom” prihovoril ešte raz, kedy na nich apeloval ďalšími skutočnosťami. Ako uviedol, s otvorením fitiek sa počítalo najneskôr v pôvodnom termíne 4. fázy, a teda 3. júna. “Viete veľmi dobre, že je veľká šanca, že by zajtra konzílium schválilo otvorenie fitiek aj o týždeň skôr, vzhľadom na to, že to už minule bolo 50:50. Napriek tomu tlačíte na pílu a idete úmyselne ublížiť nevinným ľuďom,” prihováral sa športovcom.

Napriek jeho rozsiahlemu príspevku sa majitelia fitness prevádzok predsa len rozhodli k jemnejšiemu protestu a diaľnicu “blokovali” len spomalenou jazdou, pričom zdržanie na ceste bolo viac ako 30 minút. “Úprimne ďakujem za to, že majitelia fitiek odmietli politizáciu čisto hygienickej otázky… a preto, ak majú záujem, pozývam dnes na stretnutie na Úrad vlády,” ukončil svoje príhovory Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.