Smrť speváčky Barbary Haščákovej zasiahla všetkých Slovákov. Tesne pred svojím koncom rodáčka z Košíc volala ešte s dobrou kamarátkou, ktorej do telefónu zaspievala srdce trhajúcu pieseň.

90. roky sa na Slovensku budú už navždy spájať s hitmi, pod ktorými je podpísaná Barbara Haščáková. Mladú speváčku Slováci milovali, v roku 1998 vyhrala dokonca anketu Zlatý slávik. O dva roky neskôr však už začala žiť v USA a svojej rodnej krajine sa vzďaľovala viac a viac.

V Amerike si však Barbara ako v bavlnke nežila. Spoza Veľkej mláky o nej pravidelne prichádzali znepokojivé správy, až v nedeľu napokon prišla tá najšokujúcejšia. Speváčka mala podľa slov jej brata Andreja zomrieť 22. novembra na náhlu cievnu mozgovú príhodu. Po smutnej správe sa však ozval jeden z jej fanúšikov, ktorý tvrdí, že nejde o úplnú pravdu.

Po smrti Haščákovej sa na jej profile objavil šokujúci príspevok!

Ďalší fanúšik, alebo možno aj ten istý, poslal do redakcie Nového Času dojímavú nahrávku. Barbara v nej krátko pred smrťou spieva svojej dobrej kamarátke Denise pieseň Pocta Majakovskému od Roba Grigorova. Haščáková si mala s priateľkou volávať pravidelne, bola jej totiž veľkou oporou.

,,Áno spieva to Barbara, v bolestiach a s touto pesničkou sa so mnou rozlúčila,” napísala kamarátka k nahrávke, v ktorej by ste Barbarin hlas ani nespoznali.

Barbarinu nahrávku si môžete vypočuť — TU —

Zdroj: Nový Čas | Foto: Facebook/Jednotka