Stále meniaca sa epidemiologická situácia v krajine narušila predovšetkým vzdelávanie detí, ktoré sa museli dlhé mesiace spoľahnúť na dištančnú výučbu. Niet sa čo čudovať, že mnohých rodičov i žiakov zaujíma, ako bude vyzerať začiatok roka 2022.

Minister školstva pravidelne vyhlasuje, že trvá na otvorených školách a neustále sa snaží presvedčiť koaličných partnerov i epidemiológov, aby ich nezatvárali, ak to naozaj nie je nutné. Rozhodnutia regionálnych úradov verejného zdravotníctva majú však obrovskú váhu, v dôsledku čoho začali vianočné prázdniny už od 17. decembra 2021.

Branislav Gröhling ešte pred pár týždňami vyhlásil, že prázdniny pre školákov budú trvať až do 10. januára 2022. Na tomto dátume naďalej trvá. ,,Epidemická situácia sa zlepšila, podľa aktuálnych dát Ministerstva zdravotníctva je počet hospitalizovaných nižší a rovnako klesá aj prírastok pozitívnych, a preto nevidím dôvod, aby sa žiakom neumožnilo prezenčné vzdelávanie,“ vyhlásil člen strany SaS, ktorý verí, že sa školy vrátia k školskému semaforu.

Rezort školstva tak plánuje otvoriť školy vo všetkých farbách okresov pre deti každého veku. Ich otvorenie od 10. januára podporuje aj premiér. Eduard Heger za kľúčové považuje stanovisko epidemiológov v kooperácií s ministerstvom školstva. Prioritou bude naďalej udržať bezpečné prostredie v školách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3  |  Foto: minedu.sk, Pixabay, FB/Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny