Americký exprezident Donald Trump, ktorého v kresle vystriedal Joe Biden, skončil v slzách. Ako uviedol na sociálnej sieti, jeho prvá manželka Ivana Trump, s ktorou vychoval tri deti, náhle zomrela vo veku 73 rokov. Polícia už stanovila predbežnú príčinu úmrtia.

Bývalý americký prezident Donald Trump zverejnil na svojej sociálnej sieti Truth Social veľmi smutnú správu. Jeho prvá manželka Ivana Trump náhle zomrela vo veku 73 rokov. Svojej exmanželke venoval nasledovné slová: “Bola to úžasná, krásna a ohromná žena, ktorá viedla inšpiratívny život. Jej pýchou a radosťou boli jej tri deti – Donald mladší, Ivanka, Eric. Bola na nich taká hrdá, ako sme na ňu boli hrdí my všetci. Odpočívaj v pokoji, Ivana!” odkázal do neba.

Exprezident sa s Ivanou, rodáčkou z českého Zlína, oženil v roku 1977, pričom rozvod prišiel v roku 1992 po Trumpovej afére s Marlou Maplesovou, s ktorou sa neskôr oženil. Ivana krátko po sobáši rozbehla vlastné podnikanie a vybudovala Trump Tower na Manhattane, Trump Taj Mahal kasíno v Atlantic City a podieľala sa po boku manžela na mnohých významných projektoch.

Dojemný odkaz zanechali na sociálnej sieti aj jej milované deti: “S hlbokým zármutkom oznamujeme, že nás opustila naša milovaná matka Ivana Trumpová. Naša mama bola neuveriteľnou ženou – šikovnou podnikateľkou, športovkyňou svetového formátu, oslnivou kráskou a starostlivou matkou i priateľkou,” spomínajú. Podľa informácií NYtimes mal byť príčinou jej smrti pád zo schodov v Ivaninom dome na Upper East Side v New Yorku a následná zástava srdca. Bližšie podrobnosti ukážu výsledky nariadenej pitvy, no polícia predbežne nenašla v dome známky vniknutia ďalšej osoby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: nytimes.com │ Foto: YT/Fox News, CBS Sunday Morning, Channel 4 News