Dôvera Čaputovej historicky KLESLA: Percentá idú dole aj Ficovi a..!

Dátum:

Posledný prieskum dôveryhodnosti lídrov slovenskej politickej scény podľa všetkého nepoteší. Ako uviedla televízia Markíza v pravidelnej relácii Na telo, aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa teší najväčšej dôvere medzi Slovákmi, sa v číslach historicky prepadla.

Ako uviedla Televízia Markíza vo svojej pravidelnej politickej relácii Na telo, agentúra Focus vykonala v dňoch 22. februára až 1. marca prieskum medzi 1 003 respondentami. Tentokrát zisťovala, ktorí politici majú najväčšiu dôveru medzi svojimi občanmi. Výsledky však zrejme potešia len málokoho.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá sa vždy tešila najväčšej dôvere medzi obyvateľmi, si síce udržala prvú priečku so 42 percentami Slovákov, no oproti novembru zaznamenala historický prepad. Hlava štátu, ktorej dcéra prehovorila o strachu o mamu v relácii Silná zostava, prišla o najviac bodov spomedzi všetkých politikov. Za poklesom dôvery stojí zrejme aktuálna vojna na Ukrajine, ktorá voličov opäť rozdelila na dva tábory.

Pohoršil si však aj Peter Pellegrini s 39 % dôverujúcich Slovákov, Eduard Heger s 28 % dôverujúcich obyvateľov či Robert Fico s 26 %. Najnižšiu dôveryhodnosť dosiahol Krisztián Forró (8 %), Igor Matovič (11 %) a Marian Kotleba (14 %). Až 80-percentnú nedôveru získala aj Veronika Remišová. Čaputovej a Hegerovi pritom najviac dôverujú voliči Progresívneho Slovenska, OĽaNO a SaS, kým najmenšiu dôveru majú medzi voličmi Republiky a Smeru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Teleizia Markíza/Na telo │ Foto: FB/Zuzana Čaputová, Televízia Markíza

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...