Zdeno Chára patrí dlhodobo medzi najlepších slovenských hokejistov. Kapitán Bostonu Bruins je na MS voľný, keďže jeho tím vypadol z bojov o Stanley Cup. Napriek tomu sa však opora Slovenska rozhodla oznámiť, že na MS v Rusku nepocestuje.

[sociallocker]Odvtedy sa internetom šíria “zaručené” správy o tom, prečo Chára neposilní výber Slovenska na MS. Najvyšší obranca v NHL sa vyjadril, že po dlhej sezóne potrebuje oddych a chce tráviť čas s rodinou. Mnoho ľudí však tomuto jeho vysvetleniu neverí a hľadajú iné dôvody.

Veľmi často sa uvádza, že Chára jednoducho nechce reprezentovať Slovensko, keďže náš výber bude pravdepodobne len fackovacím panákom. Ak by to bola pravda, Chára by neštartoval ani na MS 2012, kde sme tiež nemali veľké hviezdy a nikto s nami nerátal a napriek tomu sme sa prekvapujúco stali vicemajstrami sveta.

Iní hovoria o tom, že štartovať za Slovensko mu zakázalo vedenie Bostonu. Chára bol totiž ako kapitán tímu enormne zaťažený celú sezónu a klub, v ktorom pôsobí, chce, aby jeho najväčšia hviezda oddychovala. Nie je tajomstvom, že MS v hokeji patria v USA a Kanade medzi podceňované turnaje. Navyše, ak je hokejista zmluvne viazaný s nejakým klubom, prvoradé je to, aby hral zaň, reprezentácia je na druhom mieste. Podobné to je aj napríklad vo futbale. Lionel Messi nemôže počas sezóny hrať na mnohých menších turnajoch za Argentínu, keďže má povinnosti v FC Barcelone. Ak sa koná nejaký reprezentačný turnaj mimo sezóny a klub súhlasí s jeho uvoľnením, až vtedy môže hráč na turnaj ísť.

Šíria sa aj reči o tom, že Chára si potrebuje doliečiť zranenia, ktoré utrpel počas sezóny. Hokej je totiž fyzicky náročný šport s množstvom osobných súbojov a pádov, takže toto vysvetlenie je viac ako logické.

My osobne si myslíme, že pravdivé sú sčasti všetky spomenuté dôvody. Chára chce byť s rodinou, pritom si chce oddýchnuť, načerpať nové sily, vyliečiť “boľačky” zo sezóny, možno sa aj vyhnúť blamáži na MS a možno aj vedenie Bostonu si nepraje jeho účasť na, pre nich bezvýznamnom, šampionáte. Tak či onak, absencia Zdena Cháru bude pre slovenskú reprezentáciu na MS v Rusku určite citeľná…

Foto: hokejovysvet.sk [/sociallocker]