Tesne pred voľbami došlo v rodine známeho slovenského politika k nečakanej dráme. Neznámy anonym sa jemu aj jeho najbližším vyhrážal smrťou vo viacerých zásielkach.

Voľby sa pred pár hodinami skončili, no zdá sa, že ani obdobie pred nimi sa nezaobišlo bez poriadnej drámy. Bývalý prezident a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska (57) sa musel vo štvrtok dostaviť na popradskú pobočku Národnej kriminálnej agentúry po tom, čo mu anonym zaslal viacero zásielok.

V nich sa mal ktosi podľa informácií Plusky exprezidentovi a jeho rodine vyhrážať smrťou. Kiska mal byť v týchto dňoch preto pod dohľadom ochranky, hoci táto informácia nebola úplne potvrdená, keďže hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka nemohol k tejto téme poskytnúť žiadne informácie.

Napokon sa k chúlostivej záležitosti vyjadril tlačový odbor strany Za ľudí: “Andrej Kiska má vzhľadom na hrozbu voči jeho rodine, ktorá prišla poštou na jeho adresu, zvýšenú policajnú ochranu,” potvrdili. Kto presne stál za nechutným vyhrážaním, nateraz nie je známe. Len pred pár dňami pritom poslanec Ondrej Dostál zo SaS zverejnil komunikáciu, ktorá mala prebehnúť medzi Petrom Pellegrinim a Andrejom Kiskom ohľadne Roberta Fica.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook/Andrej Kiska, YouTube/SME