Každoročne sa na prelome rokov uskutočňuje juniorský hokejový šampionát. A opäť aj za účasti slovenskej reprezentácie, ktorá minulý rok obsadia konečné siedme miesto.

Šampionát 2016 nebol pre našu reprezentáciu príliš úspešný, veď okrem výhry nad Bieloruskom sme všetky ostatné zápasy prehrali. No základný cieľ – nevypadnúť, sme splnili. Tento rok sa ciele nemenia, tým hlavným je postup do štvrťfinále, prípadné semifinále bude úspechom. Akákoľvek medaila by bola menšou senzáciou. Táto senzácia sa našim mladíkom podarila v roku 2015, keď sme vo štvrťfinále zdolali Čechov a v zápase o tretie miesto aj Švédov.

Naši reprezentanti si na úvod zmerajú sily s najväčším favoritom majstrovstiev –  s výberom Kanady. Kanada zažila včera úspešný vstup do šampionátu, veď zdolala Rusov 5:3. Našimi ďalšími súpermi v skupine B budú USA, Lotyšsko a Rusko. Kľúčovým zápasom bude piatkový zápas o 19.30 proti Lotyšsku. Papierové predpoklady hovoria o predpokladanom štvrtom mieste v skupine, keďže trio USA, Kanada a Rusko sú spoločne so Švédmi favoritmi na zlato.

Ako dopadne Slovensko na juniorskom šampionáte?

Loading ... Loading ...

Skupinu A tvoria Fínsko, Švédsko, Česko, Švajčiarsko a Dánsko. Úvodný deň šampionátu sa obišiel bez prekvapení, Švédi zdolali Dánov 6:1, rovnakým výsledkom skončil aj zápas medzi USA a Lotyšskom, Kanada porazila Rusov 5:3 a jediným, možno trošku nečakaným výsledkom je výhra Čechov nad Fínmi 2:1.

Zdroj: evysledky.com | Foto: thehockeyhouse.net/