Každoročne sa na prelome rokov uskutočňuje juniorský hokejový šampionát. A opäť aj za účasti slovenskej reprezentácie, ktorá minulý rok obsadia konečné siedme miesto.

[sociallocker]Šampionát 2016 nebol pre našu reprezentáciu príliš úspešný, veď okrem výhry nad Bieloruskom sme všetky ostatné zápasy prehrali. No základný cieľ – nevypadnúť, sme splnili. Tento rok sa ciele nemenia, tým hlavným je postup do štvrťfinále, prípadné semifinále bude úspechom. Akákoľvek medaila by bola menšou senzáciou. Táto senzácia sa našim mladíkom podarila v roku 2015, keď sme vo štvrťfinále zdolali Čechov a v zápase o tretie miesto aj Švédov.

Naši reprezentanti si na úvod zmerajú sily s najväčším favoritom majstrovstiev –  s výberom Kanady. Kanada zažila včera úspešný vstup do šampionátu, veď zdolala Rusov 5:3. Našimi ďalšími súpermi v skupine B budú USA, Lotyšsko a Rusko. Kľúčovým zápasom bude piatkový zápas o 19.30 proti Lotyšsku. Papierové predpoklady hovoria o predpokladanom štvrtom mieste v skupine, keďže trio USA, Kanada a Rusko sú spoločne so Švédmi favoritmi na zlato.

[poll id=”51″]

Skupinu A tvoria Fínsko, Švédsko, Česko, Švajčiarsko a Dánsko. Úvodný deň šampionátu sa obišiel bez prekvapení, Švédi zdolali Dánov 6:1, rovnakým výsledkom skončil aj zápas medzi USA a Lotyšskom, Kanada porazila Rusov 5:3 a jediným, možno trošku nečakaným výsledkom je výhra Čechov nad Fínmi 2:1.

Zdroj: evysledky.com | Foto: thehockeyhouse.net/
[/sociallocker]