Mnohí ľudia sa snažia využiť zimné počasie na vytúženú lyžovačku. Neváhajú zobrať aj svoje deti, aby si vychutnali spoločne strávené chvíle. Je však zarážajúce, ako sa zachoval český pár, ktorý sa chcel zrejme zbaviť svojho dieťaťa, aby im nekazilo zábavu.

Rodičia pochádzajúci z Česka vycestovali na dovolenku do talianskych Dolomitov, ktoré sú súčasťou Álp. Spoločne s nimi bolo aj 2-ročné dieťa, pričom im zrejme bolo na ťarchu. Rozhodli sa preto pre bizarný nápad.

Dieťa nechali v kočíku pred chatou, kde boli ubytovaní aj pri teplotách pod nulou. Dvojica si zatiaľ užívala lyžovačku v lyžiarskom stredisku vo Valdaore. Syna údajne kontrolovali medzi zjazdami, čo však mohlo trvať istý čas. Kočík si všimli i miestni obyvatelia, ktorí sa rozhodli kontaktovať políciu.

Muži zákona nezodpovedných rodičov podozrievajú z opustenia maloletého, pričom v Taliansku im hrozí až 5 rokov za mrežami. Na celú udalosť taktiež zareagoval prezident autonómnej provincie. ,,Zdá sa neuveriteľné, že podobné príbehy sa môžu diať aj v roku 2023…,” napísal Maurizio Fugatti na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ladige.it | Foto: FB/Maurizio Fugatti, Unsplash