O nebezpečnom incidente informovala pred pár hodinami Horská záchranná služba. Tá bola v utorok v podvečerných hodinách privolaná pod Popradské pleso, kde uviazli dvaja dospelí ľudia s ročným bábätkom. Dvojica nerešpektovala výstrahu pred lavínou a ohrozila svoju bezpečnosť.

Horská záchranná služba bola v utorok podvečer privolaná k dvojici s 1-ročným bábätkom. Dvojica s dieťaťom uviazla na letnom chodníku Tatranskej magistrály medzi Štrbským a Popradským plesom. Nerešpektovala pritom označenú závoru v teréne a pokračovala v turistike napriek oznamu o lavínovom nebezpečenstve.

Po vyčerpaní v hlbokom snehu potrebovali pomoc záchranárov. “Trojicu tvorila matka s jednoročným bábätkom a chlap s váhou približne 150 kg, ktorý sa najviac prebáral v hlbokom snehu a vyčerpal všetky svoje sily,” upresnila služba na sociálnej sieti. Incident mal ale šťastný koniec.

Žena sa s dieťaťom dostala v sprievode mužov na Popradské pleso, kým muž z dvojice bol transportovaný na Chatu pri Popradskom plese. Po zverejnení správy ale Slováci zúria. Nepáči sa im, že dvojica ignorovala výstrahy na horách a navyše tak neohrozili len svoj život, ale aj ten detský. “Normálne ste ich tam mali prefackať, to už ani nie je možné, ako sú ľudia sprostí,” odkazuje Lucia, no hromžia aj další. Dopravnú nehodu v Bratislave mal zas známy slovenský politik, ktorý prehovoril o incidente.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Horská záchranná služba