Situácia ohľadom koronavírusu je mimoriadne vážna, pričom o svoje životy sa neboja len ľudia na Slovensku, ale po celom svete. Výrazne nepriaznivý boj s nákazou momentálne zvádzajú predovšetkým v Španielsku či Taliansku, kde denne podľahnú chorobe stovky pacientov.

Ochorenie COVID-19 sa šokujúcim tempom rozširuje po celej Európe, pričom najväčšiu tragédiu zažívajú obyvatelia Talianska. Kým počet nakazených atakuje hranicu 100 000, v krajine doposiaľ zomrelo viac ako 10-tisíc pacientov.

Mŕtve telá z ohnisiek nákazy však, žiaľ, už nedokážu úrady spopoľňovať, a preto musia byť prevážané do okolitých krematórii. Na sociálnej sieti Twitter sa tentokrát objavilo video, ktoré zachytáva armádny konvoj, pričom mu pri prevoze zosnulých z Bergama salujujú miestni policajti. Emócie sú v tomto prípade na mieste, nakoľko s tými, čo chorobe podľahli, sa mnohokrát nemôže rozlúčiť ani najbližšia rodina.

Najväčší počet nakazených je momentálne v USA, kde ochorenie diagnostikovali viac ako 100-tisíc občanom. Za kontinentom nasleduje Taliansko, Čína, Španielsko a Nemecko, pričom na Slovensku, kde vláda prijala nové opatrenia, je aktuálne potvrdených 292 nakazených pacientov. Medzi inými s ochorením bojuje aj následník britského trónu, princ Charles.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Video: Twitter