O tom, že ruský prezident Vladimir Putin nemá byť na tom zdravotne najlepšie, sa vedie polemika už istý čas. Viacerí odborníci sa domnievajú, že hlava Ruska užíva steroidné lieky kvôli vážnej chorobe, čo vysvetľuje napuchnutú tvár, ako aj zmeny nálad či myslenia. 

Najnovšie sa rozhodol prehovoriť aj expert na reč tela Allan Pease. Austrálčan sa svojmu odboru venuje celé desaťročia a pred viac ako 30-timi rokmi zasväcoval do tajov prejavu a držania tela aj samotného Putina. Ako uvádza Daily Mirror, ruského, vtedy 39-ročného prezidenta vyučoval v roku 1991 v Petrohrade.

Putin sa podľa jeho slov rýchlo učil to, čo mu bolo vysvetlené: „Neskôr som ho v televízii videl používať tie isté techniky, ktoré som mu vysvetľoval,“ poznamenal Pease. „Dajte ruky k sebe ako vrch kostolnej veže a oprite sa. Usmievajte sa bez toho, aby vám bolo vidieť zuby. Tento postoj vyvolá dojem, že ste sebavedomý a že ovládate svoje emócie,“ vysvetlil vtedy Putinovi.

Napokon dodal, že v poslednej dobe sa však prezidentova reč tela výrazne zmenila a už nepôsobí ako ten sebavedomý výkonný riaditeľ, ktorý má všetko pod kontrolou. Aktuálne si drží od ľudí dištanc a poznamenal, že Putin má aj nafúknutú tvár a pribral: „Medzi mnohými mojimi priateľmi v Rusku sa hovorí, že má rakovinu hrubého čreva. Nárast hmotnosti je často príznakom liečby,“ vysvetľuje. Prezident sa mal sťažovať aj na bolesti chrbta, ktoré sú tiež príznakom liečby steroidmi, spolu so zmenami nálad, správania, a dokonca aj uvažovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: mirror.co.uk │ Foto: YT/NBC News, Asia Radar