Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra chystá v najbližšom období veľkú akciu, pri ktorej budú riešení ľudia z prostredia polície či prokuratúry. Podľa jeho slov má zásah súvisieť s osobami zapojenými do vyšetrovania “čurillovcov”. Policajný prezident na Ficove slová zareagoval na tlačovej besede.

Šéf Smeru, ktorému nedávno naložil premiér Eduard Heger, cez víkend avizoval, že NAKA má chystať veľkú akciu zameranú proti vyšetrovateľom a ľuďom z inšpekcie, ktorí vystupovali proti “čurillovcom”, a teda ľuďom okolo vyšetrovateľky Santusovej a ďalších. Policajný prezident to mal podľa Fica uviesť rovno na zasadnutí Bezpečnostnej rady.

Štefan Hamran sa voči Ficovým vyjadreniam ostro ohradil so slovami, že expremiéra napovažuje za “etalón pravdovravnosti”. “Je to človek, ktorý nemal absolútne žiadny problém so svojím spolustranníkom Robertom Kaliňákom zastrašovať nielen radových príslušníkov prezídia policajného zboru, v prvom rade vyšetrovateľov a OČTK, ale aj policajného prezidenta,” uviedol v pondelok.

Fico podľa neho šíri “šumy a chodbové reči”, kým polícia pracuje s potvrdenými a overenými faktami. Napokon informoval, že na Bezpečnostnej rade hovoril o vyšetrovaní NAKA vo veci založenia a zosnovania zločineckej skupiny, ktorá vplýva na trestné konania, no vzhľadom k tomu, že ide o živý spis, bližšie podrobnosti nemá ani on sám. Zároveň podotkol, že ho mrzí, že týmto “šumom” uveril aj Boris Kollár, ktorý si podľa neho mohol informácie z Bezpečnostnej rady overiť u svojich ministrov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/Aktuality.sk │ Foto:  YT/Denník N, REFRESHER SK