Heger NALOŽIL Ficovi a opozícii ako nikdy: „Tento človek by sa mal…!“

Dátum:

Premiér Eduard Heger si na stredajšej tlačovej besede nekládol servítku pred ústa a voči opozícii sa rozhodol rázne zakročiť. Bez okolkov pomenoval to, čo mu na predstaviteľoch, predovšetkým strany Smer, prekáža, pričom správanie opozičných politikov označil za žumpu a dno.

Eduard Heger poslal rovno pred kamerami opozícii odkaz, ktorý sa jej zrejme bude počúvať ťažko. Šéf strany Smer Robert Fico, no aj podpredseda Ľuboš Blaha neváhajú urážať nielen predstaviteľov slovenskej vlády či prezidentku SR, ale najnovšie i ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Vládu kritizovali aj počas pandémie, kedy bojkotovali nariadenia, kým počas vojny na Ukrajine nepovažujú Rusko za agresora a opakovane vyzývajú, aby západ vrátane Slovenska prestal pomáhať východným susedom dodávkou zbraní na obranu.

Heger sa rozhodol venovať Smeru a Ficovi ostré slová: „Ja sa tu v politike nachádzam medzi dospelými ľuďmi a očakávam, že sa tak budú aj správať a budú mať súdnosť. Jeden z pánov si uletel do úplných extrémov a druhý sa správa ako dieťa, pričom nebudem približovať vekovú kategóriu,“ uviedol s výzvou, aby sa vrátili k súdnosti. Podotkol, že práve opozícia má na svedomí mnohé životy, ktoré vyhasli pre koronavírus. „To, čo tu predviedla opozícia za dva roky pandémie, je žumpa. Absolútne dno,“ konštatoval.

Vyjadril sa však aj k správaniu a vyjadrovaniu sa opozície v tematike vojny na Ukrajine. Premiér pripomenul, že Smer pár dní pred útokom Rusko obhajoval so slovami, že na našich východných susedov nezaútočia, hoci sa tak napokon stalo. Robert Fico je podľa neho schopný úplne všetkého: „Tento človek by sa mal vrátiť do exekutívy? To v žiadnom prípade nesmieme dopustiť. On nemá zábrany. Ak je niekto schopný všetkého aj proti ľudskosti, je to Robert Fico. Peter Pellegrini od neho nemá ďaleko,“ dodal napokon.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto:  FB/Denník N

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...