Robert Fico čelí rovnako ako Robert Kaliňák vážnym obvineniam NAKA a obidvom hrozí pobyt vo väzbe a vyšetrovanie. Šéf Smeru na poslednej tlačovej besede zverejnil poriadne ostré slová adresované koalícii. Premiér Eduard Heger ho však následne schladil.

Fico je po obvinení NAKA pobúrený a na poslednej tlačovej besede strany Smer sa poriadne rozohnil. Expremiér dokonca poslal písomnú výzvu predsedníčke Európskej komisie a jej členom, kde popisuje podrobnosti o obvineniach seba, Kaliňáka, Bödöra a Gašpara. List rozposlal aj premiérom členských štátov EÚ, kde tvrdí, že obvinenie si vymyslel Úrad špeciálnej prokuratúry a sfalšoval podpis vyšetrovateľa.

Uvádza, že od premiérov dostal aj spätnú väzbu. ,,Začínajú si uvedomovať, že asi len tak nedostávajú tieto informácie od svojich ambasád, aj od ľudí, ktorí charakterizujú situáciu na Slovensku… Začína to vyvolávať vážne pohoršenie, pretože si uvedomujú, že pokiaľ všetko, čo tam je napísané, je pravda, tak majú jeden veľký vred,” dodal Fico so slovami, že tým vredom má byť Slovensko a jeho vláda. Fico napokon “varoval”, že potom prídu na rad aj novinári a spomenul aj “zbavenie sa Kotlebu” po odsúdení za šeky s hodnotou 1488 eur.

Fico šokoval aj rečami, že ak ho nájdu s vylúpnutým okom či obeseného, tak to neurobil on sám. Na jeho vyjadrenia zareagoval na sociálnej sieti premiér Eduard Heger. ,,Strach Roberta Fica z trestného stíhania a jeho dôsledkov je až hysterický. Na dnešnej tlačovej konferencii vystupňoval útoky na prezidentku, obhajoval odsúdeného fašistu a citovo vydieral cez samovraždu generála Lučanského, ktorý sa rozhodol ukončiť svoj život vo väzení,” podotkol so slovami, že ide o znak zbabelosti. Je presvedčený, že expremiérovi prekáža nezávislosť vyšetrovateľov a prokurátorov. ,,Ale časy sa zmenili. Už nie sú žiadni „naši ľudia“. Zákon platí pre každého rovnako,” odkázal Ficovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj  │ Foto: FB/Robert Fico, Eduard Heger – predseda vlády SR