Ostro sledovaná kauza exministra Roberta Kaliňáka, advokáta Mareka Paru a trojnásobého expremiéra Roberta Fica pokračuje. Vo veci najnovšie zasiahol generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý na sociálnej sieti ohlásil, že z prípadu vylučuje známe meno.

NAKA len pred niekoľkými hodinami obvinila Kaliňáka, Fica aj Paru, pričom majú na krku podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa, zo založenia a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z ohrozenia bankového či daňového tajomstva. Prokurátor požaduje kolúznu väzbu, ktorá by zabránila prípadnému ovplyvňovaniu svedkov či mareniu vyšetrovania.

Ku kauze vrcholových politikov Smeru sa vyjadrili aj koaliční politici a ministri. Najnovšie  generálny prokurátor Maroš Žilinka prezradil, že sa rozhodol pre rázny krok. Ako uviedol v statuse na sociálnej sieti, z konania vylučuje pre možnú zaujatosť špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, ktorý je v prípade poškodeným. ,,Špeciálny prokurátor je z dôvodu pochybnosti o jeho nezaujatosti vylúčený z konania a rozhodovania v tejto trestnej veci,” uviedol.

Žilinka zároveň potvrdil, že výkonom poveruje zástupcu špeciálneho prokurátora, ktorým je prokurátor Ladislav Masár. Generálny prokurátor poslal napokon odkaz aj politikom a médiám. ,,Dôrazne apelujem na politikov a médiá, aby boli pri svojich vyjadreniach a záveroch k trestnej veci bez znalosti spisu zdržanliví a aby rešpektovali prezumpciu neviny,” poznamenal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Robert Fico, Maroš Žilinka – generálny prokurátor SR