Robert Fico sa pred niekoľkými dňami vybral spolu s Robertom Kaliňákom a Katarínou Szalayovou na neznámu cestu súkromným lietadlom. Napokon sa s priateľkou ubytoval v luxusnom päťhviezdičkovom hoteli v Turecku, kde sa ceny za noc šplhajú k trom tisíckam eur. 

Roberta Fica, jeho priateľku Katarínu z prokuratúry a Roberta Kaliňáka pred časom odfotil týždenník Plus 7 dní pri nastupovaní do súkromného lietadla. Cena takéhoto letu sa pritom pohybuje v sume okolo 80-tisíc eur, hoci Kaliňák napokon uviedol, že let uhradí vo faktúre, pričom cena bude pre neho ako pravidelného klienta tretinová.

Lietadlo si to namierilo do Abú Zabí, a hoci Kaliňák neuviedol účel cesty, Denník N poznamenal, že len desiatky kilometrov od destinácie sa ukrýva obvinený Výboh, ktorého Kaliňák právnicky zastupuje. Pôvodne sa domnievalo, že Fico natáča videá o S 300 na Ukrajine práve v Spojených arabských emirátoch. Šéf Smeru vtedy denník vysmial. Ako sa napokon ukázalo, lietadlo malo medzipristátie v Turecku, kde Fico s priateľkou zjavne vystúpil.

Dvojica sa pritom ubytovala v poriadne luxusnom päťhviezdičkovom hoteli Six Senses Kaplankaya, ktorý patrí českej modelke Tereze Maxovej a jej manželovi, realitnému magnátovi Öymenovi. Denník N poukázal na Ficove videá, v ktorých jasne vidno interiér izby uvedeného hotela. Politik v markizáckej relácii Na telo poznamenal, že bol na “pracovnej ceste súvisiacej s výkonom advokátskej činnosti”. Cena za apartmán s rozlohou 240 štvorcových metrov s výhľadom na Egejské more či súkromným bazénom sa pritom šplhá na 2 865 eur za jedinú noc, pričom Fico v majetkovom priznaní uviedol poslanecký ročný príjem vo výške 39 312 eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Televízia Markíza, FB/Robert Fico, booking.com