Napäté vzťahy medzi Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim dávajú médiám a voličom príležitosť na vyťahovanie udalostí, ktoré mohli byť potenciálnym začiatkom ich konfliktov. K jednému z incidentov sa konečne vyjadril aj podpredseda strany Smer-SD, ktorý mal od Fica dostať pár faciek.

Gabriela Kajtárová sa rozhodla vyspovedať politikov aj prostredníctvom rozhovorov cez sociálnu sieť, kde môže byť debata o čosi uvoľnenejšia ako v televízii a Slováci sa môžu čo-to dozvedieť aj o súkromnom živote verejných funkcionárov.

Jedným z hostí bol aj Peter Pellegrini, ktorý si s moderátorkou Markízy ,,pokecal“ takmer hodinu. Bývalý premiér porozprával o začiatkoch svojej kariéry v strane Smer-SD, pričom sám priznal, že na uliciach vylepil nejeden plagát s podobizňou Fica či Kaliňáka v predvolebných kampaniach.

Rodák z Banskej Bystrice tiež upozornil, že so šéfom smerákov má hlavne pracovný vzťah. Predseda strany má totiž svoj okruh ,,známych“ a politik do tejto skupiny nepatril. Kajtárovej tak nedalo nespýtať sa na údajný konflikt medzi kolegami začiatkom roka 2019, keď sa volili ústavní sudcovia.

Fico mal vulgárne nadávať a kričať na Petra, ktorý sa neváhal brániť. Dokonca malo dôjsť k bitke a rozdeľovať ich museli kolegovia. Na incident konečne zareagoval Pellegrini, ktorému v tom čase volal aj český premiér Babiš s otázkou, čo sa na Slovensku deje. ,,Zoči-voči sme s Robertom Ficom za tých 20 rokov na seba vôbec nezvýšili hlas a už vôbec nie, že by jeden alebo druhý strelil facku. Ak niekto individuálne potom o tom druhom niečo povedal a bol možno expresívnejší, toto tiež preniklo na verejnosť, to sa s vysokou pravdepodobnosťou stalo. Ale priama naša hádka, a už vôbec nie fyzická inzultácia, to absolútne popieram. Keby to tak bolo, poviem vám to,“ vysvetlil expremiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: markiza.sk  |  Foto: YT/Televízia TA3, SME, IG/gabrielakajtarova