Robert Fico sa v minulosti zvykol oháňať slovami, že na svoj život má k dispozícii len peniaze, ktoré zarobí ako poslanec či kedysi premiér. Najnovšie však jeho majetkové priznanie odhalilo, že sa už nejakú dobu živí aj vedľajším príjmom, ktorý sa vyšplhal na vyše 50-tisíc eur. 

Šéf Smeru, ktorý sa pre zdravotné problémy v nedeľu nedostavil do relácie Na telo, už podľa všetkého nežije len z platu poslanca. Ako upozornil portál Aktuality, majetkové priznanie Roberta Fica ukazuje, že politik má mať v tomto období taktiež ďalší príjem. Ten má získavať za svoju advokátsku činnosť, ktorá mu v minulom roku dokonca vyniesla slušných 52-tisíc eur.

Kým hovorca Smeru Ján Mažgút a ani jeho asistentka Katarína Vidovičová sa k advokátskej činnosti šéfa po oslovení nevyjadrili, Robert Kaliňák zo Smeru prezradil viac. “Viem, že robí ako advokát a že bolo za ním veľa ľudí,“ tvrdí bývalý minister vnútra, ktorý sa domnieva, že Fico má možno ako poslanec viac času, aby sa venoval aj inej ako politickej práci.

Ficova kancelária má pritom sídliť na Gunduličovej ulici v Bratislave, pričom na rovnakej adrese sa nachádza aj okresná organizácia Smeru. Ako kontakt si Fico uvádza mailovú adresu svojho bratranca Rastislava Rybanského, ktorý v minulosti pôsobil ako šéf kancelárie expremiéra Petra Pellegriniho. Ani Rybanský po oslovení nereagoval na otázky, na čo sa Fico v advokácii špecializuje a kto sú jeho klienti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, nrsr.skFoto: FB/Robert Fico