Robert Fico a Peter Pellegrini sú dvaja horúci kandidáti na post predsedu strany Smer. Zdá sa, že práve u nich dochádza k čoraz väčšiemu konfliktu, ktorý vyústil až do ostrého listu, ktorý Fico adresoval svojim poslancom.

Všetko nasvedčuje tomu, že v strane Smer-SD dochádza k vážnej kríze. Oproti sebe stoja súčasný predseda strany Robert Fico a nádejný kandidát Peter Pellegrini, ktorý nedávno vyslovil veľavravný komentár o tom, kedy by mal politik odísť zo scény. Fico mal však podľa informácií portálu Aktuality poslať poslancom svojej strany poriadne ostrý list, v ktorom kritizuje niektoré postoje a výroky členov.

Expremiér sa mal v liste rozohniť o tom, že hoci v roku 2018 abdikoval a prenechal miesto Pellegrinimu, dočkal sa “takejto hrubej a odsúdeniahnodnej politickej naivity ako súčasti našej práce”. Taktiež nemieni strpieť nevhodné názory členov Smeru prezentované verejnosti: “Bezhlavé a politicky naivné verejné vyhlásenia budem považovať za konanie poškodzujúce záujmy Smeru-SD.

Nezabudne ani pripomenúť, o čo všetko sa v živote poslancov zaslúžil: “Ako predseda Smeru-SD, ktorý Vám všetkým 20 rokov vytvára úspešný priestor na politickú prácu a napĺňanie aj tých najväčších politických ambícií, Vás dôrazne žiadam, aby ste sa zdržali akýchkoľvek verejných vyhlásení o vnútornom živote strany,” dodáva so slovami, že nebude rešpektovať ani “módu odkazovať predsedovi strany posolstvá cez médiá, ktoré sú v rozpore s obsahom predchádzajúcej internej diskusie.”

Pellegrini, na ktorého stranu sa začínajú prikláňať poslanci Smeru, však podľa vlastných slov odmieta snahu o umlčanie intenzívnych kritických hlasov z vnútra a vyjadrenie odlišného názoru nepovažuje za poškodzovanie Smeru. Pellegrini sa tiež vyhradil voči fašizmu a spolupráci so subjektami presadzujúcimi takúto politiku, čím odobril čerstvý odchod poslanca Podmanického. Fico sa ho, naopak, zastal a na jeho kroku spolupráce s poslancami ĽSNS nevidí nič zlé.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: TA3, Facebook/Robert Fico