Vzťahy medzi Petrom Pellegrinim a Robertom Ficom už majú byť nejakú dobu mierne napäté. Hovorí sa aj o možnom odchode podpredsedu vlády v prípade, že nebude zvolený za hlavu Smeru. Jeho najnovšie slová sa ale Ficovi vôbec nebudú páčiť.

Peter Pellegrini a Robert Fico už istú dobu nevedia nájsť spoločnú reč ohľadne nového predsedu strany Smer-SD. Kým Fico sa chce v sedle udržať a viesť ostrú opozičnú politiku, Pellegrini má záujem poviesť stranu novým smerom, osviežiť ju a prinavrátiť jej zašlú popularitu. Expremiér sa dokonca netají tým, že zvažuje aj prípadný odchod, ak nebude mať podporu ostatných členov: “Rozhodnú sa členovia našej strany. Ak to tak chcú mať, tak to tak budú mať,” uviedol.

Hlasovanie by chcel dokonca urýchliť a zasadnúť skôr ako v plánovanom decembrovom termíne. Na utorkovej tlačovej besede vyjadril jasný postoj k danej téme a padli aj ostré slová o tom, že v prípade nesúhlasu ľudí by mal slušný politik poďakovať a odísť. “To treba brať tak, hlavne aby sme zdraví boli, a aby sme boli šťastní pri tom, čo robíme a nie vykonávali veci, len aby ste sa silou mocou, zubami-nechtami držali o funkciu. To si len môžete privodiť zdravotné problémy,” naznačil Pellegrini.

Prípadnej diskusie sa tak nebojí a z možného konca v Smere si ťažkú hlavu nerobí. Na záver dodal, že ak by on sám cítil, že ho už ľudia nechcú, nedriapal by sa na miesto nasilu. “Keď vycítim a ľudia mi povedia, vieš čo Pelle, choď už ty preč z politickej scény, zasalutujem, bolo mi cťou a idem,” šokoval. Ktovie, ako a či vôbec zareaguje na toto posolstvo Robert Fico.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com │ Foto: Facebook/Peter Pellegrini, Robert Fico