Fico zverejnil TELEFONÁT známej sudkyne Záleskej s obvineným…!

Dátum:

Robert Fico sa už dlhšie obdobie netají nepriateľským vzťahom k novinárke Monike Tódovej, či jej kamarátke a sudkyni Pamele Záleskej. Práve ona rozhodla o 14-ročnom treste pre Dušana Kováčika. Na poslednej tlačovej besede ju však spochybňuje šéf Smeru, ktorý zverejnil nečakanú nahrávku.

Na legálne získanej nahrávke, s ktorou v utorok na tlačovej besede prišla strana Smer, je zachytený telefonát sudkyne Pamely Záleskej s obvineným členom skupiny Takáčovcov Matejom Zemanom. Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu, ktorú má Fico v zuboch najmä kvôli prípadu Dušana Kováčika, mala Zemanovi telefonovať zo služobného telefónu v auguste 2021 v súvislosti s jeho ospravedlnením na súdnom pojednávaní v prípade Kováčika.

Zeman totiž po policajnej akcii na východe Slovenska napokon ušiel za hranice a opakovane tvrdil, že sa na našom území necíti bezpečne. V júli 2021 bolo po ňom vyhlásené policajné pátranie. Keď mu telefonovala sudkyňa, bol práve na úteku mimo Slovenska a na nadchádzajúcom pojednávaní mal svedčiť proti Kováčikovi. „Pán Zeman, volám vám kvôli tomu, že vás opätovne predvolávam na hlavné pojednávanie. Nechcem s vami po telefóne rozoberať nič. Žiadne dôvody. Nechcem nič počuť. Nechcem sa na nič pýtať,“ zaznie okrem iného z úst sudkyne.

Fico je presvedčený, že sudkyňa nechcela ohroziť Zemana a tvrdí, že spriaznení sudcovia či prokurátori konajú v prospech koalície. Ako ale podľa Plusky objasnil predseda Súdnej rady Mazák, po doručení podnetu z Úradu inšpekčnej služby nevidí dôvod na disciplinárne konanie voči Záleskej. Tá sa už rovnako k prípadu vyjadrila a Mazák dodal, že telefonát sudkyne bol v súlade so zákonom a navyše išlo o účinnú snahu predísť zbytočným prieťahom v trestnej veci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Robert Fico

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...