Po tom, čo vláda na čele s Igorom Matovičom ohlásila, že v 458 mestách a obciach dôjde aj k štvrtému kolu testovania, sa ozval Robert Fico. Predseda Smeru poslal premiérovi tvrdý odkaz a nazval ho „bláznom na Úrade vlády“.

Igor Matovič vyhlásil po posledných výsledkoch z testovania, že v 458 mestách a obciach bude nutné aj štvrté kolo pretestovania. Kvôli opatreniam a nariadeniam sa v utorok zorganizovali v Bratislave protesty, na ktorých nechýbali ani známe politické mená. Po akcii sa ozval známy herec, ktorý vyjadril svoj jasný názor a rovnako aj speváčka, ktorá sa nečakane vyjadrila aj o Matovičovi.

Smutné slová vyriekol i Zväz lekárov po tom, ako na Covid-19 zomrela mladá sestrička. Po plánoch koalície spustiť cez víkend ďalšie testovanie však zvolal tlačovú besedu nabrúsený Robert Fico, ktorý sa rozhodol adresovať premiérovi ostré slová. Okrem toho, že ho nazval „bláznom“, plánuje v prípade, že testovanie nebude dobrovoľné, zakročiť aj súdnou cestou.

Sme presvedčení, že povinné celoplošné testovanie je protiústavné. Preto oznamujeme, že ak sa tento blázon na Úrade vlády opäť rozhodne vyhlásiť celoplošné testovanie Slovenska a bude vydierať ľudí, že pokiaľ nebudú mať nejaké modré papieriky, nebudú môcť ísť do obchodu alebo do práce, okamžite podáme návrh na Ústavný súd, aby rozhodol, či takéto testovanie môže alebo nemôže prebehnúť za takýchto podmienok,“ uviedol rozhorčene Fico.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Robert Fico │ Foto: RTVS, Televízia Markíza