Svet filmového priemyslu sa musí vyrovnať s ďalšou veľkou stratou. Vo veku 91 rokov odišiel na večný odpočinok legendárny francúzsky herec. Ten počas svojej 70 rokov trvajúcej kariéry stvárnil množstvo postáv v približne 130 filmoch a získal aj prestížne ocenenia.

Vo veku 91 rokov zomrel legendárny herec Jean-Louis Trintignant. Rodák z Francúzska mal podľa France24 poslednýkrát vydýchnuť doma na juhu krajiny, čo agentúre AFP potvrdila jeho rodina. Legenda filmového plátna sa počas svojej 70-ročnej kariéry objavila v približne 130-tich snímkach.

Medzi najznámejšie filmy, v ktorých Trintignant zažiaril, patrí Bertolucciho Konformista, Z či Tri farby: Červená. Herec získal za svoje výkony aj prestížne ocenenia. Jedným z najvýznamnejších je César za stvárnenie hlavnej úlohy v oscarovom filme Láska z roku 2012, ktorý režíroval Michael Haneke.

Známy herec si však prežil aj mimoriadne bolestivé chvíle v súkromnom živote. Dvakrát ženatý Jean-Louis bol otcom dvoch dcér a jedného syna. Bohužiaľ, o obidve dievčatá časom prišiel. Dcérka Pauline zomrela v roku 1970, kým on natáčal film Konformista. V roku 2003 ho opäť zasiahla smrť druhej dcéry Marie, ktorá bola zabitá vo veku 41 rokov počas filmovania. Nedávno zarmútila hudobný svet správa o úmrtí zakladajúceho člena skupiny Bon Jovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: france24.com │ Foto: Twitter