Do hereckého neba odišiel vo veku 75 rokov úspešný tuniský herec, ktorý je považovaný za najvýznamnejšieho vo svojej generácii. Počas 50-ročnej filmovej kariéry si zahral v desiatkach snímkach rôznej zahraničnej produkcie. Okrem iného sa objavil aj po boku Louisa De Funesa.

Vo veku 75 rokov zomrel úspešný tuniský herec Hichem Rostom. Smutnú správu podľa Alarabiya potvrdila agentúra AFP, ktorá informáciu získala od tamojšieho ministerstva kultúry. Najvýznamnejší domáci herec svojej generácie si počas 50 rokov trvajúcej kariéry stihol zahrať v desiatkach snímkach tuniskej, francúzskej, talianskej, anglickej aj nemeckej produkcie.

Rostom začal s filmovaním už počas štúdia literatúry a dejín vo Francúzsku, pričom sa taktiež venoval moderovaniu. Najviac sa do povedomia zapísal účinkovaním vo filme Anglický pacient, kde sa presadil po boku francúzskej herečky Juliette Binoche. Okrem toho si zahral aj v komédii Paparazzi či v dráme Čierne zlato.

Napokon sa v komédii Krídelko alebo stehienko postavil pred kamery spolu s legendárnym Louisom de Funesom. V roku 1988 sa vrátil domov do Tuniska, kde sa podieľal na tvorbe filmov i seriálov. Stal sa taktiež riaditeľom dvoch ročníkov divadelného festivalu v Kartágu. Pre niekoľkými dňami zaskočila fanúšikov aj náhla smrť herečky z obľúbených seriálov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: english.alarabiya.net │ Foto: Twitter