Gabriela Kajtárová bola na covid oddelení: Šokujúce vyjadrenia lekárov!

Dátum:

Ministerstvo zdravotníctva nedávno zverejnilo zábery z covidového oddelenia v jednej z nemocníc s cieľom upozorniť na vážnosť situácie. Známa redaktorka Gabriela Kajtárová sa pred pár dňami presvedčila na vlastné oči, aké ťažké to majú lekári a čo musia zažívať nakazení pacienti.

Gabriela Kajtárová sa stala hosťom v markizáckej relácií Teleráno, kde prehovorila o svojich zážitkoch na covid oddelení. Spoločne s kameramanom si vstup vybavovali niekoľko mesiacov, keďže ide o nesmierne citlivú záležitosť. Napokon sa dostala na JIS-ku na bratislavských Kramároch.

Ostrieľaná redaktorka priznala, že ňou pohľad na ležiacich pacientov bojujúcich o život poriadne otriasol a niekedy mala až slzy v očiach. ,,Najsilnejší moment pre mňa bol, keď sme natáčali pani, ktorá ležala na vysoko prietokovom kyslíku a povedala nám, že na lôžku prehodnocuje svoj život a má sa v podstate dobre, pretože tam videla veci, o ktorých nedokáže ani rozprávať,” uviedla markizáčka.

Podľa jej slov je pre lekárov jednou z najťažších vecí zabezpečiť pre pacienta hospitalizáciu na JIS-ke, no nemajú pre neho miesto. V tom momente prevládne úplná bezmocnosť. ,,Pacienti, o ktorých vieme, že by ich hospitalizácia na JIS-ke už nezachránila a nepriniesla by žiadny benefit pre nich a iba by im predĺžila utrpenie, tak u takých pacientov už k takej liečbe nepristupujeme,” povedal jeden z ošetrujúcich lekárov, ktorý dal jasne najavo, že sú nútení triediť pacientov.

Gabriela neskrývala smútok, keď hovorila o mladej lekárke, ktorá otvorene priznala, že musela vyhľadať pomoc psychológa. O to viac je šokujúce, že mnohí z doktorov, ktorí ošetrujú pacientov na covidovom oddelení, čelia tvrdej kritike až vyhrážkam na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: markiza.sk  |  Foto: FB/Gabriela Kajtarova, markiza.sk, IG/gabrielakajtarova

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...