Generálporučík Pavel Macko požiadal o odchod z dlhoročnej funkcie v apríli 2018 kvôli personálnym zmenám zo strany SNS. Za svoje pôsobenie dostal Záslužný kríž 2. stupňa, pričom pôsobil aj ako najvyššie postavený Slovák v štruktúrach NATO. Na sociálnej sieti sa rozhodol poslať drsný odkaz Petrovi Pellegrinimu. 

Generála pobúrili slová a aktivity expremiéra Pellegriniho, ktorý sa vyjadroval k referendu, ako aj testovaniu či očkovaniu vo viacerých politických reláciách. Predsedu strany Hlas označil sarkasticky za “hrdinu dnešných dní”. “Ja nič, ja muzikant! – keď sa hovorí o prešľapoch Smeru. Akoby tam celý politický život ani nebol,” uviedol hneď na úvod na margo odídenca zo Smeru.

Prešiel však aj na tému núdzového stavu či nariadení vlády: “My sme zachránili celé Slovensko! – keď sa chváli, že pri pár desiatkach nakazených vyhlásil núdzový stav. Vraj len pre jeden rezort, nie územie, ako určuje zákon. Zabudol povedať, že sklady boli prázdne a nemocnice, kde ON riešil plesne, poddimenzované a zdevastované. Za vlád Smeru… Otvorte reštaurácie, bary a telocvične! – populisticky kričal v novembri. Vláda ich neotvorila a aj tak sa pandémia ešte zhoršila. Dnes tvrdí, že ak by ich otvorili podľa jeho výzvy, tak by to snáď zastavilo pandémiu,” pokračuje v náklade politikovi.

Generál Macko však neobišiel ani tému plošného testovania, počas ktorého plánuje Hlas zbierať podpisy na referendum o predčasných voľbách, za čo si vyslúžil kritiku ministerky v relácií Na telo. “Sme zásadne proti plošnému testovaniu, lebo to mrhá kapacitami a ohrozuje ľudí! Ale urobíme si pri tom petíciu na referendum o mocenskom prevrate! – to už ľudí neohrozí a zaplatí nám to štát. Cha cha,” dodáva. Na záver uviedol, že Pellegrini surfuje na vlne nenávisti a priložil aj jeho rozmazaný obrázok: “Nejasnosť obrázku nie je náhodná, ale zodpovedá charakteru hrdinu.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Pavel Macko │ Foto: FB/Pavel Macko, Televízia Markíza